O Kancelarii

Zależy nam, aby każdy Klient poznał naszą historię, doświadczenia i zasady!

Obecność Kancelaryi na rynku finansowym pośrednio zaczęła się w roku 2012. wtedy Kancelarya była co najwyżej przelotną myślą, a jej założyciel zaczął pracę w jednym z „zachodnich banków”. Po zdobyciu pierwszych szlifów i sukcesów był kolejny bank i kolejny…  Między okresami zatrudnienia w bankach, miało miejsce doświadczenie współpracy z ogólnopolskim pośrednikiem finansowym z grupy Pana C., która niestety była liderem mało etycznych praktyk. Mimo mało sprzyjających okoliczności, rzeczony założyciel Kancelaryi budował w sobie kręgosłup i zasady, które pozytywnie wyróżniały go z koleżeństwa. Niejako w międzyczasie okazało się, że ma „smykałkę”do analizy polityk kredytowych, procedur, a także wydobywania potencjału z firm. Wszystko to przynosiło wymierne efekty w postaci milionów uruchomionych kredytów i setek zadowolonych klientów.  

Na gruncie tych doświadczeń, po zetknięciu się również z szeregiem patologii, starał się stworzyć możliwie najbardziej uczciwy i transparentny model współpracy. Efektem tego dążenia jest właśnie powstanie Kancelaryi Finansowej, zbudowanej na 4 FILARACH natury moralnej i intelektualnej:

NIEZALEŻNOŚĆ

Nie jesteśmy w żaden sposób powiązani kapitałowo ani osobowo z żadną instytucja finansową. Co więcej, nie mamy żadnych oficjalnych umów o współpracę, umów agencyjnych i umów pośrednictwa z żadną instytucją finansową w Polsce. W tym układzie jesteśmy tylko: MY + Klient, a po drugiej stronie jest bank. 

Nie mamy żadnych tabel prowizyjnych, procentu od prowizji Klienta, itp. Unikamy tym samym dysonansu, którym skażona jest większość pośredników – czy lepiej dać obiektywnie droższy kredyt, a więcej zarobić? czy tańszy kredyt i zarobić mniej? 

Jedynym kryterium jest zadowolenie Klienta i osiągnięcie celu, co warunkuje wynagrodzenie, a nie mniejsze lub większe przypodobanie się bankowi.

WIEDZA I SKUTECZNOŚĆ

Kluczową liczbą jest tutaj 200. Wyróżniliśmy tyle kryteriów i aspektów istotnych w procesie podejmowania decyzji kredytowej przez bank. Są to aspekty osobowe (wiek, stan cywilny), jak i dotyczące firmy (forma opodatkowania, staż, branża). Wszystko to stanowi elementy składowe algorytmu w systemie bankowym, który wydaje decyzje scoringowe. Oprócz tego jest jeszcze zdolność kredytowa, w każdym z banków nieco inaczej liczona, uwzględniająca inny procent DTI, ograniczenia przychodowe itd. Na samym zaś końcu jest człowiek – analityk, który wszystkie te elementy składowe łączy i wydaje decyzję, dodatkowo wspierając się „logiką bankową” (zupełnie inny rodzaj logiki) i zdrowym rozsądkiem. Ma on swoje obawy i doświadczenia, które wpływają oczywiście na ostateczny kształt tej decyzji. 

Jako Kancelarya Finansowa, przeprocesowaliśmy setki kredytów, dlatego znamy ten system od różnych stron. Przeprowadziliśmy dziesiątki rozmów z bankierami, analitykami. Sami nimi również byliśmy. Na podstawie tychże rozmów jesteśmy w pełni świadomi procesu. Działamy w oparciu o twarde dane i wiedzę, dzięki temu jesteśmy w stanie wyeliminować możliwie największą ilość błędów, a także przewidzieć i zneutralizować wątpliwości, które mogą się w trakcie procesu pojawić. Dzięki tym czynnikom cechuje nas wysoka skuteczność i umiejętność zaspokojenia potrzeb naszych Klientów.

TRANSPARENTNOŚĆ I RZETELNOŚĆ

Te dwie kwestie pozwalają nam być całkowicie uczciwymi. Nie musimy pudrować rzeczywistości, pokazywać coś innym niż jest, zatajać niewygodnych kwestii (jak np. ubezpieczenie do kredytu). Przedstawiamy rzeczy takie jakimi są, nie musimy ukrywać załączników prowizyjnych, nie musimy tłumaczyć się koordynatorom bankowym. Nie mamy planów sprzedażowych, nie czujemy presji, aby uruchomić kredyt „do końca miesiąca, nie musimy dołożyć do kredytu konta bankowego. Wszelkie kwestie poboczne ograniczone są do niezbędnego minimum.  

Wykonujemy działania przemyślane, zapoznajemy Klienta z wszystkimi skutkami, takimi jak ilość zapytań kredytowych i kolejność składania wniosków. Ze względu na świadomość i doświadczenie jesteśmy w stanie rozrysować klientowi dwa scenariusze, pozytywny i negatywny. Wszystkie zaś decyzje podejmuje Klient po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami, dzięki temu ma On świadomość co się dzieję i nie jest zaskoczony konsekwencjami.

SKUPIENIE NA KLIENCIE

Dzięki poprzednim elementom możemy skupić się na Kliencie. Żadne kwestie poboczne nie są w stanie wybić nas z nadrzędnego zadania jakim jest osiągniecie celu określonego przez Klienta i jego satysfakcja. W przeciwnym razie nie zarobimy, a nie da się ukryć, że jest to główny bodziec motywacyjny. Klient dzięki finansowaniu też zarobi. Łączy nas wspólny cel, a kryterium oceny jest proste – konkretne środki na koncie Klienta, czyli finalizacja transakcji. 

Dlaczego banki dzwoniąc do Klienta zaczynają wypowiedź od zdań typu: „Mamy dla Pana kredyt w rachunku bieżącym do 600 tys.?”, „Możemy zaoferować kredyt z decyzja w 2 dni?”, „Damy Panu kredyt na 300 tys. bez zabezpieczeń?”. Nie liczy się,  czego potrzebuje Klient, liczy się to, co banki mają do zaoferowania, tj. w/w kredyt do 600 tys., czy kredyt bez zabezpieczeń. A co jeśli klient potrzebuje miliona złotych i ma zabezpieczenie? Co jeśli klient potrzebuje kredytu kupieckiego, gwarancji bankowej i jednocześnie linii kredytowej jako zabezpieczenia płynności? Co jeśli klient myśli, że potrzebuje linii kredytowej, a tak naprawdę lepszy byłby kredyt ratalny? Te problemy  zostaną zidentyfikowane przez doświadczonego bankiera, jednak niestety porusza się on tylko w ramach swojego banku, swoich procedur i możliwości. Ponadto ma do zrealizowania szereg zadań, które w żaden sposób nie są obliczone jako korzyść dla Klienta, lecz jako wykonanie zadań od swojego szefa i szefa swojego szefa. 

W takim środowisku – to, co naszym zdaniem najważniejsze po prostu rozmywa się i następuje nieunikniony konflikt interesów. Pojawia się wątpliwość: czy to, co mi oferują jest na pewno dla mnie jako Klienta najlepsze?

Pozbądź się wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu.

Oferta naszej kancelarii

  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty inwestycyjne
  • Kredyty obrotowe
  • Zwrot prowizji kredytu
  • Doradztwo finansowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty inwestycyjne
  • Kredyty obrotowe
  • Zwrot prowizji kredytu
  • Doradztwo finansowe

Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń!